Co kupić do swojej ( pierwszej ) makatki?

 Lecimy z kolejnym , makatkowym wpisem bo temat dla wielu z Was jest bardzo ciekawy i warty dyskusji . Zapraszam do lektury !

Wpis przygotowałam z myślą o tych z Was, którzy w temacie makatek dopiero raczkują. Przyda się jeśli  mają już krosna albo chcecie kupić inne niż w moim zestawie. Wszystkie produkty macie rozłożone na czynniki pierwsze , podrzuciłam też kilka przykładowych linków.

1.Podstawą makatki jest wiadomo,  krosno. Rozmiar krosna na jakie się zdecydujecie to sprawa bardzo indywidualna. Ja w swoi sklepie ( po konsultacji z moimi obserwatorami ) posiadam niewielkie krosna o wymiarze A4. Większość wypowiadających się w tym temacie użytkowników zaznaczyła że wolą niewielkie, tańsze krosno, żeby w ogóle ocenić czy polubią się z makatką itp. Jeśli szukacie większych krosen bez problemu znajdziecie chociażby na allegro. Takie krosno możecie też zrobić sami – wystarczy np. duża ramka na zdjęcie i gwoździki !

2. Kiedy macie krosno potrzebna Wam porządna osnowa. Ja korzystam ze sznurka 2 mm, możecie też zakupić mocne nici o grubości około 1 mm – pamiętajcie by były mocne i nierozciągliwe, żeby po zdjęciu makatki z krosna Wasza praca nie falowała.

3. Wszystko co znajdzie się na Waszej makatce – a tu opcji mamy naprawdę dużo !

Zacznę od sznurków, jako że ja tworzę swoje makramy właśnie ze sznurków. Dlaczego? Bo mogę wykorzystać to co w domu mam, to co zostaje mi po makramach , a poza tym najbardziej podobają mi się właśnie takie sznurkowe makatki.

Wystarczy zakupić kilka ulubionych kolorów w motkach po 25 metrów- starczy Wam na kilka makatek :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-naturalny-3-mm-25-m/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-cieply-braz-3-mm-25-m/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-cieply-bez-3-mm-25-m/

Na pierwszy ogień weźcie kolor naturalny , jako bazowy, zawsze się przydaje i stanowi świetny podkład pod inne kolory. Następnie zastanówcie się w jakie kolory chcecie iść – ciepłe beże-brązy? Zielenie? Może róż? Wybór w moim sklepie macie naprawdę spory, w danej kolorystyce wybierzecie zarówno sznurki jak i tasiemki.

W każdym zestawie tkackim znajdziecie sznurek bambusowy, który kupić możecie również osobno. Do wyboru na dzień dzisiejszy 5 kolorów. Jeśli nigdy nie korzystałaś/eś z tego sznurka koniecznie wypróbuj, a obiecuję, że Cię mocno zaskoczy.

Podrzucam do wglądu jeden kolor:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-bambusowy-jadeit-3-mm-25-m/   

 

Na każdej mojej makatce obowiązkowo znajduje się sznurek ,, grubasek ‘’ 9 mm. W zestawie tkackim dostaniecie go w wersji 10 metrów, natomiast jeśli chcecie kupić go osobno w sklepie macie dwie wersje : 15 m bądź pełna szpula 69 metrów:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-naturalny-9-mm-15-m/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-naturalny-9mm/

W zestawie tkackim znajdziecie również sznurek 2PLY ( podwójnie skręcany ) 3 mm . Tylko w zestawie tkackim kupicie go w motku 25-metrowym. Na co dzień w sklepie dostępne są pełne szpule tego sznurka- 139 m. To jeden z moich ulubionych sznurków i bardzo często ląduje od na mojej makatce . Uwielbiam go za piękną fakturę i efekt, który daje. Taka szpula 139 mstarczy Wam na wiele makatek a dodatkowo wykorzystacie ją do makram czy kwietników, przy których sprawdza się świetnie.

Obecnie kolory kupicie na dużej promocji więc zachęcam.

Wrzucam linki do dwóch kolorów :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-szalwia-3-mm-139-m/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-perlowy-2ply-3-mm-139-m/

Jeśli szukacie sznurka, który podbije tekstury na Waszej pracy wypróbujcie sznurek 3PLY ( potrójnie skręcany ) 5 mm. Daje piękne wrażenie wypukłości i takiej…głębi? Nie wiem sama jak to określić ale ja bardzo go na makatkach lubię.

W sklepie dostaniecie 4 kolory, ja wrzucę linki do dwóch :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-cieply-braz-3ply-5-mm-30-m/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-rdzawy-3ply-5-mm-30-m/  

W zestawie startowym znajdziecie również wspomniany już wyżej ( używany przeze mnie jako osnowa) sznurek 2 mm. Idealnie nadaje się do makatek -dzięki nimi będą fajnie gęste. W sklepie możecie go kupić w wersji 300 m – wykorzystacie do wielu makatek, możecie z niego zrobić misternie plecioną makramę czy chociażby breloczki, kolczyki i inne drobne elementy.

Wrzucam link do dwóch kolorów :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-szalwia-2-mm-305-m/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-butelkowa-zielen-2-mm-305-m/

 

Kolejny rodzaj produktów, który bardzo lubię, używam, polecam do makatek to tasiemki . Jak ja kocham tasiemki  😀 Wprowadzają mi taki element szaleństwa i czegoś mocno ożywiającego.

W zestawie tkackim macie dostępne tasiemki Agnes. Ale kupić możecie je również osobno, a kolorów do wyboru jest kilka. Są miękkie, błyszczące, przypominają mi wzorem spadające liście. Tu link do dwóch kolorów:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/tasiemka-ozdobna-agnes-kolor-brzoskwiniowy/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/tasiemka-ozdobra-agnes-kolor-zloty/

Jedną z chętnie kupowanych tasiemek jest również ta :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/tasiemka-ozdobra-agnes-kolor-zloty/

Wiele z Was decyduje się również na błyszczące tasiemki Vegas:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/wloczka-fantazyjna-vegas-kolor-jasne-zloto/

 

A jeśli na makatce chcecie korale oczywiście je dostaniecie w trzech rozmiarach :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/korale-o-dlugosci-30mm/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/korale-o-dlugosci-19mm/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/korale-15mm-dlugosci/

 

I na sam koniec :

Na czym zawiesić Waszą makatkę? Potrzebna Wam będzie albo gałąź , albo toczony wałeczek. Ja osobiście wolę gałęzie , gdyż lepiej się prezentują, ale umówmy się – to już kwestia gustu , nie ma co dyskutować. Wałeczki są fajnym , tańszym zamiennikiem, który polubią osoby chcące sprawdzić, czy w ogóle makatka to coś dla nich.

Co dostaniecie w moim sklepie?

Gałęzie 25 cm :

Żeby taką gałąź otrzymać musicie  zamówić gałąź 50 cm i poprosić ( w formularzu zamówienia macie na to miejsce ) o przecięcie na pół. Do wyboru macie tradycyjne gałęzie bukowe oraz stylizowane na stare gałęzie bukowe.

https://makramynablokowisku.pl/produkt/galaz-bukowa-50cm-dlugosci/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/stara-galaz-bukowa-50cm/

Gałęzie 35cm

te dostępne mamy  w tym wymiarze więc można zamawiać pojedynczo. Również dwie wersje do wyboru:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/galaz-bukowa-35-cm/

https://makramynablokowisku.pl/produkt/stara-galaz-bukowa-35-cm/

 

Wałeczki toczone :

25 cm : https://makramynablokowisku.pl/produkt/kijek-bukowy-25cm-sr16mm/

33 cm : https://makramynablokowisku.pl/produkt/kijek-bukowy-33cm-sr16mm/

33 cm grubszy : https://makramynablokowisku.pl/produkt/kijek-bukowy-33cm-sr18mm/

Kochani, mam nadzieję, że wszystko dokładnie opisałam. Gdyby były jakieś pytania – śmiało piszcie na IG albo tutaj w formie komentarza . A jeśli wpis okazał się dal Was przydatny przekażcie go dalej !

 


Tutaj wpisz swój komentarz …