Co warto kupić do swojej pierwszej makramy ?

Zapytań o produkty do pierwszej makramy było na tyle dużo, że postanowiłam specjalnie dla Was stworzyć wpis na ten temat. Wymienię Wam wszystkie najpotrzebniejsze sznurki i akcesoria i od razu podlinkuję produkty z mojego sklepu, które okażą się niezbędne do stworzenia boho dekoracji ściennej.

 

 

1. Gałąź – gałąź czy też toczony, drewniany wałek to produkt, którego na pewno potrzebujecie do stworzenia tradycyjnej makramy. W moim sklepie macie dostęp do przepięknych bukowych gałęzi . Okazjonalnie pojawiają się też gałęzie z innego drewna , m.in. dzikiej wierzby, dębu czy grabu, ale to właśnie buk jest naszym produktem flagowym.

Na początek gałąź 50 czy 70 cm będzie idealna :

GAŁĄŹ  50 CM : https://makramynablokowisku.pl/produkt/galaz-bukowa-50cm-dlugosci/

GAŁĄŹ 70 CM : https://makramynablokowisku.pl/produkt/galaz-bukowa-70cm-dlugosci/

 

Jeśli macie możliwość przygotować taką gałąź sami, proszę pamiętajcie , że musi być ona zdrowa, dokładnie wyczyszczona, bez lokatorów-robaków, nie może być podgniła ani zmurszała. Zapewniam, że nie chcecie, by po nauce zaplatania, kiedy już powstanie Wasza wymarzona makrama gałąź się złamała niszcząc to, co stworzyliście . Sznurki naprawdę potrafią ważyć swoje, a jeśli stworzycie pracę na fatalnej gałęzi ta szybko się złamie.

2. Sznurki – no wiadomo, że bez nich makramy nie będzie 😊

Ale jakie sznurki wybrać do pierwszej makramy ? Jeśli dopiero chcesz nauczyć się zaplatać polecam Ci nasze sznurki dziane. Wyglądem i specyfiką pracy przypominają tradycyjne sznurki bawełniane, różnica polega jedynie na procesie tworzenia ( iglica, która zaplata pojedyncze nitki porusza się inaczej niż przy produkcji sznurka bawełnianego ) stąd ich nazwa jest inna. Sznurek dziany , podobnie jak bawełniany posiada rdzeń i nie można go rozczesywać, ale zdecydowanie jest bardziej miękki i przyjemny dla naszych dłoni. Ten sznurek możecie plątać i rozplątywać podczas pracy wielokrotnie – myślę, że to jego największa zaleta w kontekście osób uczących się splotów. Na jaki rozmiar szpuli się zdecydować ?

Ja zdecydowanie najbardziej polecam szpulę 300 m. Dlaczego? Uwierzcie mi, że 100 m na makramę to za mało . Sznurek ubywa w szybkim tempie, szybszym niż nam się wydaje i lepiej mieć go więcej, lepiej żeby go trochę zostało do innego projektu niż żeby go zabrakło bądź żebyśmy nerwowo co chwilę sprawdzali ile go jeszcze mamy. W moim sklepie sznurki dziane w wersji 300 m kupicie w kilku kolorach, ja podlinkuję Wam dwa najchętniej kupowane:

 

SZNUREK DZIANY NATURALNY 300 M : https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-dziany-naturalny-300-m/

 

SZNUREK DZIANY SZAŁWIA 300 M : https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-dziany-300-m-szalwia/

 

Oczywiście mam w swojej ofercie również szpule 100-metrowe, ale polecam kupić Wam przynajmniej dwie, moim zdaniem 100-metrowa szpula to za mało 😊

 

SZNUREK DZIANY JASNY BRĄZ 100 M: https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-dziany-100-m-jasny-braz/

 

SZNUREK DZIANY KAWOWY 100 M :

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-dziany-100-m-kawowy/

 

 

A co jeśli na pierwszej makramie marzą Ci się chwosty bądź rozczesane elementy ? U mnie znajdziesz małe szpulki, które idealnie nadadzą się do dodania makramie lekkości i boho vibe’u.

Najważniejszą cechą odróżniającą sznurek dziany od skręcanego jest to, że skręcany można rozczesać , co naprawdę pięknie wygląda na makramie. W moim sklepie dostaniesz nie tylko 300-metrowe szpule tego sznurka, ale również małe , 25-metrowe szpulki, dostępne w kilkunastu kolorach ( tu wrzucę 3 propozycje kolorystyczne ) :

 

SZNUREK SKRĘCANY 3 MM 25 M RÓŹOWE ZŁOTO: https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-rozowe-zloto-3-mm-25-m/

SZNUREK SKRĘCANY 3 MM 25 M RDZAWY:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-rdzawy-3-mm-25-m/

SZNUREK SKRĘCANY 3 MM 25 M CIEPŁY BEŻ:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-cieply-bez-3-mm-25-m/

 

Jeśli szukasz sznurka totalnie innego , nieznanego jeszcze na polskim rynku wybierz sznurek bambusowy – to jak on się rozczesuje to po prostu poezja. W sklepie dostaniecie 5 pięknych kolorów, ja linkuję Wam dwa :

 

SZNUREK BAMBUSOWY 3 MM 25 M JADEIT : https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-bambusowy-jadeit-3-mm-25-m/

SZNUREK BAMBUSOWY 3 MM 35 M BURSZTYN: https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-bambusowy-bursztyn-3-mm-25-m/

 

 

Jeśli chcecie stworzyć grube, okazałe chwosty sznurek skręcany 9 mm będzie świetnym wyborem. Poza wersją 69 m w dużym motku znajdziecie również mniejszą – 15 m , z pewnością starczy na co najmniej jedną makramę, a jeśli coś zostanie można stworzyć chociażby aniołki świąteczne:

https://makramynablokowisku.pl/produkt/sznurek-naturalny-9-mm-15-m/

 

3. Na sam koniec zaproponuję jeszcze korale , które pięknie wyglądają na makramie, szczególnie w połączeniu z bukową gałęzią.

W moim sklepie znajdziesz 3 wielkości korali : 15,19 i 30 mm:

KORALE 15 MM: https://makramynablokowisku.pl/produkt/korale-15mm-dlugosci/

KORALE 19 MM: https://makramynablokowisku.pl/produkt/korale-o-dlugosci-19mm/

KORALE 30 MM : https://makramynablokowisku.pl/produkt/korale-o-dlugosci-30mm/

 

Myślę, że wymieniłam już wszystkie elementy, które mogą się przydać przy pierwszej makramie. Oczywiście niech nie przeraża Was lista linków, wrzuciłam ich tu całkiem sporo dla Waszej wygody i przejrzystości szukania, ale pamiętajcie , że potrzebujecie tak naprawdę ładnej gałęzi i sznurka, a to jaki sznurek wybierzecie zależy już tylko od Was. Korale, chwosty ze sznurka 9 mm i rozczesane elementy ze sznurka 3 mm to już dodatkowe opcje które na pewno urozmaicą i upiększą Waszą pracę 😊

Życzę Wam jak zawsze powodzenia w pleceniu, dajcie znać czy mój post okazał się przydatny ! 😊


Tutaj wpisz swój komentarz …