Recenzja książki ,, Domowe makramy’’

Dziś zapraszam na recenzję nowej książki o nauce makramy. Tym razem jest to  propozycja od Wydawnictwo Słowne. W książce autorstwa Susanny Uusitalo znajdziecie 20 pięknych makramowych projektów, które śmiało możecie stworzyć samodzielnie.

Autorka  we wstępnie podkreśla , że w książce znajdziemy jedynie proste projekty, czyli takie które pozwolą nam opanować podstawowe sploty, przy okazji nie zniechęcając się do dalszej nauki. Na wstępnie dzięki ilustracjom i opisom możemy poznać 12 prostych, najbardziej podstawowych w makramie splotów. Ich nauka pozwoli wykonać wszystkie zawarte w książce projekty, ale nie tylko –  poznając je wszystkie możecie również  wykonać makramy według własnego pomysłu i stylu.

Co w środku ?

W książce znajdziemy faktycznie proste, ale i ciekawe projekty, takie jak kwietniki, makramy ścienne , leżak, poszewka na poduszkę, bieżnik czy łapacz snów. Całość opisana jest w sposób jasny i klarowny a do stworzenia opisanych w książce projektów użyto łatwo dostępnych na naszym rynku półproduktów .

Dlaczego warto ją kupić ?

Moim zdaniem największym plusem książki jest to, że autorka wykorzystuje tak wiele typów i grubości sznurka. W książce znajdziemy projekty wykonane zarówno ze sznurka plecionego, jak i pojedynczo czy potrójnie skręcanego. Pozwala to osobom mocno początkującym na wstępne rozpoznanie z jakiego sznurka robimy liście czy chwosty, jaki sznurek da nam jaki efekt , jaki sznurek lepiej sprawdzi się np. na torebce czy poszewce. Bardzo podobają mi się wszelkie uwagi i podpowiedzi przy projektach – o doniczkach do kwietników, o ekspozycji gotowych projektów , wnętrzarskie porady dotyczące np. kolorystyki. Mnie osobiście najbardziej podoba się  projekt makramo-makatki, w której można i artystycznie zaszaleć i wykorzystać ścinki pozostałe po innych makramowych produktach. Jeśli jesteście fanami roślin to może zainteresuje Was fakt, że w książce znajdziecie aż cztery projekty na makramowe kwietniki- od takiego mocno tradycyjnego, prostego, wiszącego kwietnika po bardziej oryginalne ozdoby. Ciekawym projektem jest również makramowa półka, jako ukłon w stronę tych, którzy lubią łączyć funkcjonalność z boho dekoracjami. A może marzy Ci się makramowa torebka? W książce znajdziesz naprawdę fajny projekt na wakacyjną torebkę. Z pomocą tej książki na pewno można wykonać wiele fajnych prac do swojego domu.

 

Dla kogo jest ta książka?

Zdecydowanie dla osób mocno początkujących.  Ci z Was, którzy znają już podstawowe sploty mogą być średnio zainteresowani projektami z tej książki, choć powiem szczerze ilość projektów i ciekawe pomysły na makramowe produkty mogą zainspirować niejednego doświadczonego makramowicza. Myślę, że może być świetnym prezentem dla osoby lubiącej rękodzieło i wszelkie projekty DIY. Możecie ją kupić m.in. w Empiku – obecnie trwa promocja więc jej cena jest bardzo korzystna- niecałe 24 zł.

Chcesz wygrać taką książkę a wraz z nią produkty z mojego sklepu ?

Zapraszam Cię na mój Instagram :  https://www.instagram.com/zycie_na_blokowisku/    gdzie w dniach 26-29 . 08 można wygrać naprawdę wartościowy zestaw : książkę ,, Domowe makramy ” od Wydawnictwo Otwarte oraz świetnej jakości produkty z mojego sklepu ( bukowe gałęzie, piękne korale, sznurki dziane, skręcane, podwójnie skręcane, bambusowe oraz włóczki i ozdobne tasiemki). Wszystie te produkty na pewno przydadzą się przy nauce makramy i realizacji zaprezentowanych w książce projektów.

Wszystkich Czytających serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie i życzę powodzenia ! <3

A tym z Was, którzy książkę już zakupili bądź planują zakupić życzę wielu przyjemnie spędzonych godzin przy zaplataniu 🙂

 

 


Tutaj wpisz swój komentarz …