Recenzja książki ,, Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty”.

Jeśli chcesz nauczyć się makramy , ale nie wiesz od czego zacząć ten wpis będzie dla Ciebie przydatny! Zapraszam na recenzję książki  ,, Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty ”.

 

,, Makrama dla początkujących … ” to książka dwóch australijskich artystek : Amy Mullins i Marnii Ryan – Raison. Pierwsze, anglojęzyczne wydanie do księgarń trafiło w 2017 roku. Teraz wydawnictwo Publicat zdecydowało się na wydanie książki w języku polskim i jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów rękodzieła, bo książek o tej tematyce mamy na polskim rynku niewiele. Premiera książki miała miejsce 19 maja i możecie ją kupić m.in. w Empiku :

LINK DO KSIĄŻKI :   http://bit.ly/Makrama_24inspirujaceProjekty

Co znajdziemy w książce?

Poradnik zaczyna się od szczegółowego opisu sznurków, które najczęściej wykorzystuje się w makramie oraz innych potrzebnych półproduktów i narzędzi. Jasno wyjaśnione zostały terminy, którymi posługują się autorki, opisane zostały podstawowe węzły i sploty. Bardzo ważną rolę pełnią tu grafiki ukazujące poszczególne sznurki i sposób w jaki się zachowują w trakcie pracy. Jako osoba doświadczona mogę powiedzieć, że rysunki uważam za jasne i klarowne , cieniowanie i użycie różnych kolorów do podkreślenia poszczególnych elementów zdecydowanie w tym pomaga.

Książka zawiera rzetelnie opracowane i opisane 24 projekty makramowych produktów. Każdy z projektów zawiera szczegółową listę materiałów  potrzebnych do jego wykonania oraz dokładne wyliczenia ile sznurka potrzebujemy na poszczególne elementy. W książce znajdziemy projekty wykonane głównie ze sznurka 5 mm, ale należy pamiętać, że śmiało można zastąpić je innymi grubościami, chociażby najbardziej popularnymi w Polsce sznurkami 3 mm. Niewątpliwie zaletą książki jest to, że zawiera zarówno bardzo proste projekty ( tj. kwietnik, półka, delikatna makrama czy bieżnik ) do których wystarczy opanować dwa-trzy podstawowe sploty jak i te trochę trudniejsze, które zadowolą osoby chcące stworzyć coś bardziej skomplikowanego. Sama prywatnie jestem oczarowana kilkoma trudniejszymi projektami ( najbardziej podoba mi się makramowy leżak i wiszący stolik) i mam nadzieję, że znajdę czas ( i miejsce 😉 ) na zrobienie ich.

Dla kogo ta książka ?

Oczywiście dla fanów makramy, rękodzieła i wszystkiego co nosi znamiona DIY. Książka będzie świetnym zakupem ( również prezentem ) dla osób, które wzdychają za każdym razem gdy widzą makramowe produkty i inne boho dodatki  oraz dla tych, którzy lubią samodzielnie tworzyć akcesoria do swoich wnętrz.

Osoby mocno początkujące powinny sobie poradzić z nauką podstawowych splotów, a te bardziej doświadczone mogą od razu przejść do bardziej zaawansowanych projektów. Nie ukrywam, że ta książka to również smaczek dla tych, którzy już dobrze ,,umieją w makramę”   i książkę chcą kupić z ciekawości czy na pamiątkę, po to aby po prostu mieć ją w swojej kolekcji i aby przez kolejne lata cieszyła oko na półce z książkami. Kto wie czy dzięki niej nie powrócimy po latach do zapomnianej pasji ? 🙂

Dla wielu z Was taka książka może się okazać pierwszym elementem na drodze do   nauki makramy. Wykorzystując gotowe projekty  z książki uczymy się podstaw i rozwijamy swoją wyobraźnię. Zdobywany doświadczenie w kwestii różnorodności sznurków, uczymy się tego jak poszczególne wzory pochłaniają sznurek bez obawy, że coś źle wyliczyliśmy. Po wykonaniu kilku projektów śmiało możemy spróbować stworzyć coś własnego, możemy też próbować dołożyć coś od siebie do projektów bardziej zaawansowanych, takich jak mandala, kotara na drzwi ( mogąca pełnić również rolę zasłonki ) czy łuk odświętny , który idealnie sprawdzi się jako ścianka ślubna czy dekoracja do studia fotograficznego.

Mam nadzieję, że moja recenzja pomogła Ci w podjęciu decyzji czy warto książkę kupić . Jako jej dumny patron medialny będę miała niespodziankę dla moich obserwujących, a będzie nią konkurs na moim Instagramie. Do zgarnięcia cztery zestawy : książka + makramowe produkty z mojego sklepu. Z takim zestawem z pewnością uda Ci się stworzyć pierwszą makramę 😊

Obejrzyj również film promocyjny 🙂 :    https://fb.watch/5xXYNMeFWL/


Tutaj wpisz swój komentarz …