Recenzja książki Kai Muszak ,, Coś pięknego”

 

Zapraszam Was dziś na recenzję przepięknie wydanej książki o haftowaniu. Czy warto posiadać ją w swojej kolekcji ?

Zanim odpowiem na to pytanie przedstawię Wam szczegółowo co książka zawiera. ,, Coś pięknego „ to pozycja  w której autorka konta @na(nie)wymiar_embroidery ( kliknij w link poniżej by odwiedzić konto Kai na Instagramie) zdradza tajniki haftu. Rozdział po rozdziale, haft po hafcie dowiecie się  jak wyczarować takie rękodzieło w zaciszu swojego domu .

https://www.instagram.com/naniewymiar_embroidery/

 

,, Coś pięknego ‘’ dzieli się na kilka części:

CZĘŚĆ 1.

DLACZEGO WARTO HAFTOWAĆ?

Tutaj Kaja wyjaśnia czym tak właściwie jest haft ręczny i jakie korzyści dla nas i dla naszego rozwoju może przynieść nauka haftowania.

CZĘŚĆ 2

ZANIM ZACZNIESZ WYSZYWAĆ

Bardzo szczegółowe i przydatne rozdziały opisujące problemy, z którymi można się spotkać rozpoczynając swoją przygodę z haftem . Pojawia się tu dużo porad i pomysłów na ułatwienie sobie pracy, bardzo konkretnie opisane zostały akcesoria, które będą nam potrzebne przy tworzeniu. Tutaj dowiecie się m.in. jaki tamborek, igły i muliny powinniście wybrać i dlaczego.

CZĘŚĆ 3

WYSZYWANIE

W tym miejscu mamy całą część praktyczną. Od nałożenia materiału na tamborek po naukę ściegów tych prostszych i trudniejszych – szczegółowo i po kolei otrzymacie wszelkie instrukcje opisujące poszczególne czynności. Ogromny plus to zdjęcia, dużo zdjęć , które tak dokładnie wszystko pokazują, że ma się wręcz wrażenie jakby Kaja siedziała obok nas i haftowała na naszych oczach. W tej części poznacie 11 ściegów łatwych i 15 ściegów trudnych. Kiedy je opanujecie możecie przejść do bardziej fantazyjnych ściegów dekoracyjnych – nauczycie się haftować m.in.  najprostsze kwiaty ( takie jak róże czy stokrotki ) czy gwiazdki. Dalej wskakujecie na wyższy poziom i uczycie  się hartować trudniejsze kwiaty, im. gipsówkę, goździki, eustomy czy orchidee. Następnie przychodzi czas na liście i napisy.  Niezwykle ciekawy rozdział to zaprezentowanie haftu na niestandardowym podkładzie- dowiecie się tu m.in. jak wyszywać na ubraniach , torbach, plecakach czy dżinsie.

Poznacie także tajniki tworzenia włosów i cieniowania, a na sam koniec Kaja pokaże jak wykończyć Waszą pracę na tamborku.

 

CZĘŚĆ 4

HAFT W ŻYCIU CODZIENNYM

W tej części Kaja doradza m.in. kiedy i jak często trzeba wyszywać aby się nie zniechęcić do pracy , w co oprawić Wasz haft i jak o niego dbać, aby był piękny przez lata. Poza tym poznacie innych, zdolnych twórców zajmujących się haftem. Zapewniam Was, że wymienione w książce instagramowe konta zainspirują Was do tworzenia niestandardowych prac i szukania nowych , ciekawych rozwiązań.

CZĘŚĆ 5

ZAKOŃCZENIE I PODZIĘKOWANIA

Tutaj właściwie podtytuł opisuje nam wszystko 😊

CZĘŚĆ 6

WZORY

Na sam koniec autorka przygotowała dwa wzory, które możecie odrysować na tkaninie i je odtworzyć ucząc się przy tym wzorów, które zostały w książce przedstawione.

 

Myślę, że po krótkim opisaniu każdej części widać już , że recenzowana przeze mnie książka to prawdziwe kompendium wiedzy o hafcie płaskim. Każda część i każdy z rozdziałów zawierają masę informacji, zdjęć , rad i wskazówek. Poza częścią merytoryczną, która przygotowana została bardzo starannie, sama prezentacja książki, jej rozkład , zdjęcia , twarda oprawa, wszystkie te elementy tworzą bardzo spójną całość i dają nam produkt, z którego korzystać będzie można przez lata. We wszystkich opisach i wskazówkach widać, że autorka, Kaja Muszak, to prawdziwa artystka z ogromnym sercem i pasją do tego co tworzy. A ta książka na pewno pomoże jej zarazić Was tą niecodzienną pasją.

Mnie prywatnie bardzo spodobał się rozdział o wyszywaniu na ubraniach i dżinsie i mam nadzieję, że dzięki książce będę mogła sama ozdobić czy też naprawić ubrania moje i córki.  Zmotywowana do działania zabieram się za moje pierwsze hafty a Wam bardzo, bardzo polecam książkę ,, Coś pięknego ‘’.

Premiera książki ,, Coś pięknego” zaplanowana jest 13.10.2021 roku . Jeszcze przez dwa dni książkę możecie zamówić w promocyjnej cenie m.in. w Empiku. W linku podsyłam Wam więcej szczegółow na temat tego gdzie i jak zamówić książkę :

https://www.otwarte.eu/nowosc/hafty?utm_source=instagram&utm_medium=referral&utm_campaign=2021_hafty&utm_term=kaja

Mam nadzieję, że moja recenzja pomoże Wam w podjęciu decyzji czy ta książka powinna się znaleźć w Waszej biblioteczce 🙂

 

 


Tutaj wpisz swój komentarz …